מרתון ברלין – למתחילים, למתקדמים

מרתון ברלין – למתחילים, למתקדמים ולשוברי שיאים – חווית ריצה אולטימטיבית

 

מרתון ברלין נחשב לאחד מארבעת המרתונים הנחשבים בעולם.

ביום ראשון האחרון של חודש ספטמבר, מדי שנה בשנה מוזנקים למעלה מ-42,000 איש. באזור פארק טירגארטן  ומסיימים במעבר בשער ברנדנבורג המפורסם.

על המסלול בברלין נשבר שיא העולם 6 פעמיים במהלך תריסר השנים האחרונות, ורק לפני 3 שנים קבע עליו הקניאתי דניס קימוטו שיא עולם מדהים 2:02:57 ש'. המסלול הוא שטוח, רחב ובשילוב מזג אוויר אופטימלי מאפשרים לרצים למצות את מלוא יכולתם ולקבוע אף שיאיים אישיים.

ber

אין כמו מרתון ברלין לחובבים ולאלו אשר מנסים את כוחם בריצת המרתון בפעם הראשונה. המסלול, האווירה, מזג האוויר ואווירת הפסטיבל  בימים שלפני בכיכרות העיר, הפאבים, המסעדות ההומים אדם.

מארגני המרתון דואגים שלכל המגיעים מרחבי העולם לעיר לא יהיה משעמם….ביום שלפני המירוץ 'האמיתי' יש מרתון גלגיליות בינלאומי, ריצת ארוחת הבוקר המסורתית למרחק 6 ק"מ למשפחות והמלווים של רצי המרתון ומירוץ לילדים עד גיל 10 למרחקים שונים לפי גילאים עד 1000 מ'.

 

הסיסמא לילדים היא: “Kids love to move” ואין מדידת זמנים למירוצים אלו. תרבות ספורט כבר אמרנו?!

והמירוץ עצמו – כל העיר מתגייסת, החל ממועדון הריצה המפורסם של העיר, רשויות העיר ומתנדבים רבים שעוזרים ככל הניתן לביצוע המירוץ בצורה מוצלחת. המירוץ הוא גאוות פרנסי העיר ותושביה וכך זה גם בא לידי ביטוי בשטח. תזמורות ולהקות מבוגרים וילדים כאחד פרוסים לאורך המסלול ומנעימים את זמנם של הרצים, תושבי העיר ומשפחות הרצים פרוסים בהמוניהם לאורך המסלול ותזזית גם ברכבת התחתית בה המעודדים זזים מנקודה לנקודה לאורך המסלול לפגוש את בני משפחותיהם.

על הארגון מסביב למירוץ והאמצעים המושקעים בו קצרה היריעה מלספר. רק לדוגמא אפשר לקחת את ארגון נקודת הסיום של הריצה בה ירצו בני המשפחות לפגוש את הרצים. כל השטח של רחבת הרייכסטאג, מבנה הפרלמנט הגרמני מוקצה לנקודת זו ובה מוצבים עמודים עליהם מוטבעת האות הראשונה של שם המשפחה של הרץ וזוהי נקודת הזיהוי והמפגש המרגשת.

ber1

לאחר ההתאוששות וההתענגות על השניצל הברלינאי והקינוחים לא נותר לנו אלא לתור בין האתרים ההיסטוריים של העיר, משרידי חומת ברלין, מחסום הגבול בין מזרח למערב צ'ק פוינט צארלי, כיכר פוטסדאם, המוזיאון היהודי אנדרטת השואה ועוד.

 

אז עכשיו אנחנו מבינים למה הביקוש לרוץ במרתון זה גבוה כל כך. כל שנה כחודש לאחר המרתון נערכת הגרלה בה זוכים רק 38,000 איש בכרטיס הכניסה להשתתף במרתון (כמובן בתשלום).

ומה עם אלו שלא זכו בהגרלה. לא להתייאש. יש עדיין סיכוי. מארגני המרתון מאפשרים ומקצים מלאי מוגבל של הרשמות למשרדי נסיעות מוכרים בכל מדינה לשווק חבילות תיירות עם הרשמה למרתון.

'תלמה ספורט'  שמחה להיות הנציג המורשה של מרתון ברלין בישראל

 

 

berlin172

ber_talma

שאל את המומחים שלנו

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

בנושא

טלפון נייד

התקשרו : 09-953-9342

 

 

sport@talma.com

 

© כל הזכויות שמורות :
תלמה נסיעות בע"מ 2016
רחוב וייצמן 57 כפר סבא.

תלמה ספורט בפייסבוק

 

נגישות